Kadeřnictví Monika Novotná

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

účes podle postavy

Postava: Velmi štíhlá a rovná až chlapecká
Cílem by mělo být dodat co nejvíce oblin vašemu vzhledu. Zaměřte se proto na lokny - a je již jedno, jestli na kratších vlasech coby vlnité mikádo (jak ho před léty propagovala třeba Whitney Houston nebo Meg Ryan) anebo v prodloužení jako princezna. Vaší strohé figuře to dodá ženskosti a přitažlivosti. Vyhněte se velkým objemům - nemusíte mít hlavu jako květák. Příliš objemné účesy budou totiž vypadat neúměrně vaší postavě. Na druhou stranu zase přehnaně upláclé vyžehlené vlasy zdůrazní vaši rovnou postavu. Vyhněte se i dlouhým rovným vlasům, byť třeba sestříhaným - i tak totiž budou mít stejný vizuální efekt.

Postava: Boubelatá až plnoštíhlá
Vám naopak budou sedět vrstvené polodlouhé účesy. Sestříhaná delší mikáda, patky a vlasy do obličeje zakryjí přebytečná kila. Jestliže si vlasy teprve necháváte dorůst, určitě si je vytvarujte do menších pejzů. Pokud máte jemné vlasy, zkuste melír, který dodá na plastičnosti vašemu účesu. Čemu se ale stoprocentně vyhněte, jsou příliš krátké vlasy (vzpomeňme si na paní Paroubkovou v době svého vstupu na mediální scénu). Také účes, který by byl příliš sestříhaný do obličeje, nebude dělat dobrotu. Na druhou stranu, bohaté nadýchané vlnité účesy dodají vašemu vzhledu na buclatosti. Na princeznovsky dlouhé účesy tedy raději zapomeňte.

Postava: Malá, štíhlá až drobná
Pro takovou postavu budou vhodné hladné vrstvené účesy. Vlasová žehlička by se měla stát vaším blízkým přítelem, pokud chcete vypadat trendy a elegantně. Jemný melír účes ještě prozáří. Účes je také vhodné sestříhat trochu více na temenu hlavy a naopak zachovat větší délku spodních pramenů. Naopak příliš krátké vlasy způsobí, že vaše hlava bude vypadat menší a příliš dlouhé vlasy zase nepoměr mezi vaší výškou a délkou vlasů. Vyhněte se také vlasovým ozdobám, které jsou přeslazené - mohla byste v nich působit jako přerostlé dítě.

Postava: Vysoká a atletická
K vaší postavě se hodí téměř všechno - proto můžete bez problémů experimentovat, jaký styl vám nejlépe padne. Pouze culíky si raději odpusťte, ty patří jen do posilovny.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.